Wypisanie artykułów z festiwalu: ' Gdynia Film Festival'

Filmy w Konkursie Głównym i Konkursie Inne Spojrzenie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Wystrzałowy zestaw z czającym się skandalem w tle.

RelacjaWideoRecenzja Po Festiwalu w Gdyni: Filmowy pokot, czyli wszyscy mają się dobrze oprócz polskiego kina publicznego

Relacja z 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Laureaci 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - oficjalny komunikat

Oficjalny komunikat Jury 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Werdykt Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych i nagrody pozaregulaminowe

Znamy już werdykt Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas Młodej Gali na Scenie Nowej Teatru Muzycznego w piątek, 22 września 2017 roku wręczono również nagrody pozaregulaminowe dla twórców filmów pełnometrażowych.

WideoRecenzja Po Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (1): Moje noty, czyli kino z kosmosu

Krótkie oceny filmów.

Recenzja Sho[r]t: Sensacja na festiwalu filmowym w Gdyni – jest nowy faworyt!

Tego nikt się nie spodziewał.

RelacjaWideo FPFF w Gdyni, Dzień 1: Wajda niezagrożony, ale Wyklęty zaskakujący

O filmach na pokazach prasowych dnia pierwszego.

Koniec idei? Znamy tytuły filmów zakwalifikowanych do konkursów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Znamy wyniki selekcji filmów do Konkursu Głównego oraz Konkursu Inne Spojrzenie na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W dwóch, najbardziej prestiżowych konkursach, zobaczymy aż 24 filmy. 17 z nich to premiery a 11 to debiuty. Czy to koniec idei festiwalu polskiego kina zapoczątkowanej przez Michała Chacińskiego i kontynowanej przez Michała Oleszczyka? Czy oznacza to powrót do festiwalu branżowego, który rządzi się kryteriami wewnętrznymi, nie zawsze, mówiąc delikatnie, artystycznymi? Mogłyby wskazywać na to nominacje dla "Volty" i "Pokotu" oraz niepokojące głosy członków komisji selekcyjnej, którzy zachwyceni zgłoszonymi filmami nie byli. Jak będzie naprawdę, przekonamy się po festiwalu - to nie spektakl "Klątwa", by krytykować bez obejrzenia:)

41. Festiwal Filmowy w Gdyni – podsumowanie i liczby

41. Festiwal Filmowy w Gdyni odbył się w dniach 19-24 września 2016 roku. Przedstawiamy informacje statystyczne i podsumowanie Festiwalu.

Konkurs Młodego Kina - relacja z 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Bardzo młoda relacja Tomka Wilarego.

41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Relacja z Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych

Krótka, jakżeby inaczej, relacja z konkursu filmów krótkometrażowych.

Wideo To mnie zwilża albo wszystkie nieprzespane filmy. Polskie kino na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Relacja z Festiwalu Filmowego w Gdyni.

41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Werdykty jury

Nasz komentarz: Jury pod przewodnictwem Filipa Bajona uratowało honor nagrodą dla „Ostatniej rodziny”. Jak zwykle pokrzywdzony Smarzowski (może niekoniecznie Złote Lwy, ale Srebrne się należały), inni niesłusznie pominięci to: Dawid Ogrodnik za rolę Tomasza Beksińskiego i… „Ostatnia rodzina”. Gospodarskie rozdawanie nagród prowadzi do absurdów – przecież najlepszym debiutem była zdecydowanie „Ostatnia rodzina”! Zdecydowanie nadrangowany Tomasz Wasilewski i „Zjednoczone Stany Miłości” (nagroda dla Doroty Kolak – zgoda pełna, ale dalej już zdecydowanie niekoniecznie) oraz „Czerwony pająk”. „Jestem mordercą” do nagród tak, ale piętro niżej byłoby chyba sprawiedliwiej.

22.09 Program czwartego dnia 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

41. Festiwal Filmowy w Gdyni odbywa się w dniach 19-24 września 2016 roku. Program Festiwalu obejmuje: sekcje konkursowe (Konkurs Główny, Konkurs Inne Spojrzenie, Konkurs Młodego Kina oraz Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych), sekcje pozakonkursowe i wydarzenia towarzyszące - wystawy, panele dyskusyjne i warsztaty.

21.09 Program trzeciego dnia 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Dziś startuja kolejne konkursy - Konkurs Młodego Kina oraz Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych, których pokazy potrwają przez dwa dni.